Niezapominajki bardzo lubią słuchać czytanych bajek i opowiadań, co szczególnie cieszy nas – wychowawców, gdyż czytanie wzbogaca słownictwo, poszerza świadomość o świecie, rozwija fantazję, ułatwia zdobywanie wiedzy, pobudza do myślenia, pomaga w odróżnianiu dobra od zła i można by tu wymienić jeszcze wiele innych zalet czytania… Naturalną konsekwencją zainteresowania dzieci czytelnictwem jest więc nasza wizyta w bibliotece. 6 listopada 2018r. udaliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 3 dla dzieci, na zajęcia zatytułowane „Uroki jesieni”. Na wstępie wspólnie przypomnieliśmy sobie co to jest biblioteka, jak się do niej zapisać i dlaczego warto czytać książki. Dzieci wysłuchały czytanego przez panią Agnieszkę opowiadania pt. „Kolczatek” Heleny Bechlerowej ze zboru „Poczytaj mi mamo”. Oglądały ilustracje przedstawiające piękną, kolorową jesień w książkach Małgorzaty Falenickiej-Jabłońskiej „O przyrodzie” i Alaina Gree „Pory roku”. Przypomniały sobie o oznakach jesieni, o zmianach zachodzących w przyrodzie jesienią, o zachowaniach zwierząt przed zimą. Rozwiązywały zagadki o jesieni, jesienne sudoku, grały w memory i układały obrazkowe domino. Na koniec samodzielnie poznawały księgozbiór zgromadzony w bibliotece.

Magdalena Kopeć

Renata Pawłowska