Rokrocznie uczniowie uzdolnieni mogą próbować swoich sił w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Ich sukcesy potwierdzają wysokie umiejętności i wiedzę z konkretnych przedmiotów, są potwierdzeniem pracy, systematyczności, dużego wysiłku. A przede wszystkim są potwierdzeniem, że są najlepsi.

11 czerwca 2018r., w Szkole Podstawowej nr 35 im. Jana Pawła II w Szczecinie Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty pan Jerzy Sołtysiak wręczył nagrody  laureatom konkursów przedmiotowych oraz konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” organizowanych w roku szkolnym 2017/2018. W uroczystości uczestniczył Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej pan Maciej Kopeć.

Uczniowie naszej szkoły, którzy zostali nagrodzeni to:

1. Bartosz Gregorowicz - laureat Konkursu Języka Polskiego i Konkursu Języka Angielskiego,
  2. Monika Masztalerz – laureatka Konkursu Języka Angielskiego,
  3. Dominika Piskunowicz - laureatka Konkursu Języka Polskiego i Konkursu Języka Angielskiego,
  4. Julia Sinkiewicz - laureatka Konkursu Języka Niemieckiego.

Gratulujemy

Nagrody Prezydenta Miasta Szczecin przyznawane są uczniom szczecińskich szkół  za wybitne osiągnięcia w zakresie wiedzy i umiejętności z przedmiotów, znajdujących się  w programie nauczania. Nagroda ta jest ukoronowaniem wysiłku uczniów.

W czasie uroczystości, która miała miejsce 20 czerwca 2018r. w auli Liceum Ogólnokształcącego nr 1, Prezydent Piotr Krzystek przekazał gratulacje uczniom, rodzicom i nauczycielom.

Niezmiernie miło nam poinformować, że w tym roku szkolnym Nagrodą wyróżnieni zostali następujący uczniowie:

1. Marek Mostowski kl.6b
  2. Dominika Piskunowicz kl.7a
  3. Bartosz Gregorowicz kl.7a
  4. Monika Masztalerz kl.7a
  5. Aleksandra Kuchnowska kl.3e GM
  6. Karine Sargsyan kl.3f GM

Jesteśmy dumni, że mamy tak wspaniałych i utalentowanych uczniów. Gratulujemy.

W maju i czerwcu 2018 r. odbywały się w Polsce rozgrywki piłki ręcznej w kategorii dziewcząt i chłopców r.2007 i młodsi, pod nazwą „Kocham Ręczną na Orliku”. Projekt „Kocham Ręczną na Orliku” jest przedsięwzięciem  realizowanym przez Fundację Orły Sportu przy wsparciu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa i Ministerstwa Sportu i Turystyki finansowanym ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach wspierania projektów upowszechniania sportu dzieci i młodzieży z Programu „Sport Wszystkich Dzieci”. W zawodach tych wzięły udział  również uczennice naszej szkoły. Dziewczęta zwyciężyły w turniejach na szczeblu miejskim i wojewódzkim (w Barlinku), uzyskując w ten sposób awans do finału krajowego. Odbył się on w dn.18- 20 czerwca w Kaliszu. Dziewczęta po trudnych bojach ukończyły rywalizację na 10 miejscu. Każdy uczestnik finału otrzymał pamiątkowy medal i upominki rzeczowe, a najlepsze zespoły - puchary oraz vouchery na wyjazd na campy piłki ręcznej

Naszą szkołę i województwo reprezentowały: Zuzanna Cabaj, Natalia Hołownia, Gabriela Margol, Oliwia Kręplewska, Karina Płotkowska, Natalia Polakowska, Zuzanna Rybińska, Wiktoria Węczkowska (wszystkie kl.4j) i Pola Potocka kl. 5a ,Małgorzata Juszkiewicz kl.4j, Amelia Zabłocka kl.4k (na etapie miejskim). Trenerem drużyny jest p. Wioleta Bergiel.

Gratulujemy!

W bieżącym roku szkolnym klasa 4b miała przyjemność uczestniczenia w polsko-niemieckim projekcie sportowo – edukacyjnym FAIR FRIENDS 2018 – discover the world!, który można określić trzema pojęciami: edukacja, polsko-niemiecka wymiana i piłka nożna.

Czytaj więcej: Projekt „FAIR FRIENDS”

Chcecie bajki? Oto bajka! W nietypowej scenerii, bo na leśnej polanie, spotkali się miłośnicy czytania, zabawy w teatr i aktywnego spędzania czasu. Gospodarze z Ośrodka Socjoterapii w Wielgowie zadbali o to, by wszyscy goście byli w dobrych humorach i dobrze u nich się czuli. Po zabawnych prezentacjach teatralnych przyszedł czas na sportowe zabawy, konną przejażdżkę, watę cukrową, popcorn, no i kiełbaski. Wszystko w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” pod patronatem Książnicy Pomorskiej. Uczniowie klasy 1a zaprezentowali Szewczyka Dratewkę i Czerwonego Kapturka. Oczywiście na wesoło! My czytamy, a wy?

Wychowawca 1a Elżbieta Piłat

Czytaj więcej: Cała Polska czyta dzieciom, Kiążnica Pomorska i … 1a