"Pomyślcie, to nic nie boli."

Kwiecień 2024
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

 

 

 

Inspektor Ochrony Danych:

Rafał Malujda

   tel.+48-91-852-20-93

 

 
 
 
 

 

RODO-informacje

Na zajęciach w świetlicach często odbywają się zajęcia o tematyce eksperymenty. Sprawdziliśmy między innymi co się stanie, gdy do sody dodamy oleju, a następnie zabarwionego octu, jak zrobić tęczę z cukierków, jak zachowa się pieprz gdy włożymy do niego palec z płynem do mycia naczyń, dlaczego ze szklanki odwróconej do góry dnem nie wylewa się woda, czy można napompować balona za pomocą octu i sody, jak zrobić ocean w słoiku i czy woda wędruje? Było też malowanie na mleku i oleju, a na koniec zajęliśmy się tworzeniem różnych mas plastycznych. Wiemy już czym jest ciecz newtonowska i slime, jak zrobić piasek kinetyczny z mąki i z balsamu do ciała oraz skrobi ziemniaczanej. Eksperymenty to niezastąpiony sposób rozwijania kreatywności dzieci w każdym wieku oraz uwalniania ich naturalnej ekspresji twórczej, rozbudzają też ciekawość otaczającym nasz światem, oraz uczą dzieci prowadzenia obserwacji i wyciągania wniosków.

  

Wychowawcy świetlic

Czytaj więcej: Eksperymenty

W świetlicy 202 została przeprowadzona pogadanka na temat bezpiecznych zachowań podczas ferii zimowych. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne farbami plakatowymi przy pomocy folii bąbelkowej.

Wszystkim uczniom życzymy udanych ferii i bezpiecznego powrotu do szkoły!

  

Wychowawcy świetlicy

Agnieszka Pieprzyk

Ewa Wolanicka

Czytaj więcej: Bezpieczne ferie zimowe

Dzień Naleśnika. Choć to uwielbiane przez dzieci danie wywodzi się ze starożytnej Grecji, kojarzone jest z Francją, a dlaczego? Ano dlatego, że pierwszy przepis na naleśniki został opublikowany we francuskiej książce kucharskiej – prawie 500 lat temu – w 1540 roku. Dzieci poznały historię oraz przepisy na naleśniki. Dowiedziały się, że istnieją różne rodzaje naleśników, są naleśniki „na słodko” oraz „na słono” i że z naleśników mogą powstać różne potrawy. Prócz garści naleśnikowych informacji odbyły się zawody: bieg z patelniami i naleśnikami. Tworzyliśmy również naleśniki z ulubionymi dodatkami. Co to by za Dzień Naleśnika. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego smakowitego święta.

 

Wychowawcy świetlic:

Joanna Zagórska

Ewa Kalityńska-Rutkowska

 

Czytaj więcej: 2 lutego Dzień Naleśnika

Babcia i Dziadek. Ukochani. Najlepsi. Bliscy.

To ONI często tulą nas w żalach, opiekują się nami, robią gorące kakao, czytają bajki i .. wkładają słodycze do kieszeni :) Kochamy ich, uwielbiamy się do nich przytulać. Babcia i Dziadek to „lek na całe zło”.

To właśnie ku czci babć i dziadków świetlica szkolna zorganizowała konkurs plastyczny pt.” Portret Babci i Dziadka”.

A o to laureaci naszego konkursu:

I miejsce MARYSIA WRONIECKA kl. 2a

II miejsce MICHALINA GŁOWIŃSKA kl.2a

oraz dyplom za udział otrzymały:

Natalia Ulrych kl. 1e

Anna Klim kl.3b

Hanna Sprengel kl.2a

 

Gratulacje!!!

Wychowawcy świetlicy

Magdalena Hałasa
Ewa Kalityńska - Rutkowska
Katarzyna Drożdżewicz

Zdrowie jest nieodłącznym warunkiem osiągnięć szkolnych i dobrej jakości życia. Wyposażając uczniów w wiedzę, umiejętności i postawy wobec zdrowia, możemy zwiększyć ich szanse na zdrowe życie oraz zdolności działań na rzecz zdrowia społeczności, w której żyją. Dzieci na jednych z ostatnich zajęciach dotyczących promocji zdrowia poznawały świat przez zabawę. Przeprowadzając z dziećmi ciekawe doświadczenia, uczniowie sami doszli do wniosku, że duża zawartość tłuszczu w produktach jest bardzo niezdrowa. Przeprowadzając eksperymenty nasze zajęcia są ciekawe i atrakcyjne dla dzieci. Zajęcia krok po kroku oswajają uczniów z różnymi produktami, które należy wybierać w sklepie i jak stać się świadomym konsumentem.

 
Wychowawcy świetlicy
Magdalena Hałasa
Ewa Kalityńska - Rutkowska
Katarzyna Drożdżewicz.
 
 

 

Czytaj więcej: Najfajniejsze na świecie warsztaty dietetyczne dla dzieci