Dzieci z grupy 07 zaproszone zostały do wzięcia udziału w akcji „Dzieciaki Sadzeniaki”, prowadzonej przez pracowników sklepu Leroy Merlin. W środę 18 czerwca wybrały się właśnie do tego sklepu. Na miejscu na dzieci czekały sympatyczne panie z obsługi i „małe co nieco”. W czasie wizyty w sklepie dzieci obejrzały ciekawą prezentację multimedialną o znaczeniu roślin w życiu człowieka oraz dowiedziały się wielu ciekawostek na ich temat. Przedszkolaki mogły także wykazać się swoją wiedzą na temat przyrody, biorąc udział w quzie. Wiele radości sprawiło im także sadzenie kwiatków. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i posadzone przez siebie roślinki.

Grupa 06 i 09 wyjechała 12 czerwca na wycieczkę. Czas spędziliśmy w gospodarstwie agroturystycznym, gdzie oglądaliśmy sprzęty używane na wsi w dawnych czasach, karmiliśmy zwierzęta, jeździliśmy bryczką, jeździliśmy konno, szukaliśmy skarbów, mieliśmy wesołe konkursy, skakaliśmy na trampolinie, strzelaliśmy do celu, jedliśmy kiełbaski, kaszankę i ziemniaczki z ogniska, malowaliśmy twarze. Było wesoło!

Grupa 06 i 09

9 czerwca grupa 06 była na spotkaniu teatralnym z dziećmi głuchoniemymi, oglądaliśmy przedstawienia, próbowaliśmy rozmawiać w języku migowym. Niezwykle było to że siedzieliśmy przed samą sceną, a konferansjerką przebrana za piratkę była mama naszej koleżanki z grupy. Wszystkim kolegom i koleżankom gratulujemy udanych występów.

Grupa 06

5 czerwca dzieci z grup 01 i 03 pojechały na wycieczkę do Lego Center w Berlinie. Gdzie miały możliwość zwiedzenia ważniejszych zabytków Berlina. Jednak największą atrakcją dla dzieci była zabawa w Lego Center. Na wszystkie dzieci czekał świat LEGO pełen kreatywności, interaktywnej zabawy i radości.

Czytaj więcej: Grupa 01 i 03  w Berlinie