Korzystając z piękniej pogody wtorkowy Klubik Malucha z klasą 1C przeniósł się na boisko szkolne. Dzieci z radością bawili się w zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej (sztorm, kwiat lotosu, stań na kolorze). Następnie dzieci poznały nową zabawę z wykorzystaniem piłki - 24 podania.  Zabawa polega na podawaniu piłki przez dzieci stojące w kółku, podawana piłka nie może spaść na ziemie.

Czytaj więcej: Klubik Malucha na boisku szkolnym

Aby piknik był udany, potrzebujesz jedynie odrobiny zieleni, koca i odpowiednio wyposażonego kosza w kilka atrakcji dla dzieci. Tyle wystarczy, by zrelaksować się po tygodniu ciężkiej pracy w szkolnych ławkach. Klasa 1C ostatni Klubik Malucha spędziła na łonie natury rozkoszując się piękną pogodą. Dzieci miały do dyspozycji: paletki, gumy do skakania, balony, piłki, kredy, skakanki, gry planszowe, bańki mydlane, no i przede wszystkim niedawno zakupione koce, które dzieciom bardzo przypadły do gustu.

Czytaj więcej: Słońce świeci, czas na piknik – Klubik Malucha kl. 1C

Na wtorkowych zajęciach Klubik Malucha w klasie 1c uczniowie poznawali nowe oraz utrwalali nazwy zawodów wcześniej już poznanych. Na początek zajęć dzieci odgadywały ukryte zawody w zagadkach. Następnie każdy uczeń pochwalił się kim chciałby zostać w przyszłości.

Czytaj więcej: Poznawanie nowych zawodów

Dzieci z klasy 1 A miały okazję przekonać się jak ciekawe i twórcze prace mogą stworzyć sami za pomocą rzeczy, które w większości domów są wyrzucane. Mówimy o „wypełniaczach” styropianowych, które są powszechnie stosowane do wypełniania przesyłek kurierskich. To małe elementy, wyglądające jak chrupki kukurydziane, które można łączyć ze sobą za pomocą kleju.

Czytaj więcej: Klubik Malucha 1 A - Chrupkowe kreatywne prace

Brakuje pomysłów na zabawy z dziećmi, a rysowanie i malowanie już się znudziło? Oto pomysł, który z pewnością spodoba się dzieciom - prace i zabawy z wykorzystaniem patyczków po lodach. Takie patyczki to doskonały materiał do tworzenia ludzików, zwierzątek, a także do budowy np. pudełek, czy przyborników na kredki. Z patyczków można układać rozmaite kształty, ozdabiać je, malować.

Czytaj więcej: Klubik Malucha 1 B - Coś z niczego