Dziękuję za wszystkie Wasze prace! Każdy z Was bardzo się postarał. Nagrody i dyplomy dostali wszyscy uczestnicy konkursu! Na tablicy w głównym holu szkoły możecie podziwiać listy i opowiadania o Mikołaju :)

W kategorii klas 1-3 zwyciężyli:

Czytaj więcej: Rozstrzygnięcie konkursu bibliotecznego „Listy do M.!”

W ubiegły piątek, zorganizowany został kiermasz książek. Pragnę podziękować Rodzicom dzieci, które podarowały książki do biblioteki!

To dzięki Państwa pomocy, z zebranych pieniędzy mamy możliwość dokupić lektury- i wymienić stare, zniszczone na nowe, estetyczne egzemplarze.

Mam ogromną nadzieję, że nowe wydania znanych wszystkim lektur zachęcą młodych czytelników do częstszego korzystania ze zbiorów bibliotecznych.

Raz jeszcze dziękuję!

Iza Kałuża

nauczyciel bibliotekarz

Choć w większości nie potrafią jeszcze czytać, to z zainteresowaniem przeglądali półki pełne książek. Zadawali wiele ciekawych pytań, odpowiadali na zagadki… Mowa tu o wychowankach przedszkola!

Dzieci obejrzały wypożyczalnie i magazyn, dowiedziały się, jak wygląda elektroniczna karta czytelnika, po co w książce kod kresowy i okrągła pieczątka szkoły. Miło mi było gościć dzieci z grupy Biedronki i Niezapominajki!

Uczniowie klas 1-3 mają za zadanie napisać list do Świętego Mikołaja. O co chcielibyście poprosić Mikołaja...? A może ktoś z Was chciałby złożyć Mu życzenia? Zapytać Go o coś?

Natomiast Uczniów klas 4- 6 proszę o napisanie opowiadania o Świętym Mikołaju. Może być to jedna z jego przygód! Wszak lata w swych saniach po całym świecie! Jak myślicie..., co ciekawego mogło Go spotkać podczas jednej z wypraw?

Czytaj więcej: Listy do...M.!, czyli... biblioteczny konkurs na literackie Mikołajki.