Z okazji Dnia Dziecka grupa RC Drift Szczecin, zorganizowała dla wszystkich  dzieci z oddziału „0”, pokazy RC Drift’u, czyli techniki jazdy pojazdem w skali 1:10, w kontrolowanym poślizgu.  Zaprezentowane były różne techniki driftu będące odwzorowaniem tych rzeczywistych. Prezentowane były modele aut dla początkujących jaki i te profesjonalne. Dzieci mogły uzyskać wszelkich niezbędnych informacji do rozpoczęcia przygody z tym hobby i same spróbować swoich sił na specjalnie skonstruowanym przez organizatorów torze na sali Tornado.

Ewa Kalityńska-Rutkowska

26 kwietnia br. w naszej szkole odbył się, dla grup „0”, konkurs recytatorski: "Wiersze o zwierzętach małych i dużych". Dzieci zaprezentowały swoje ulubione wiersze o zwierzętach, których bohaterami byli m.in. niedźwiedź, pies, baran, koty, słowik, hipopotam, słoń, kaczka, czy chytry królik. Wiele z tych wierszy miało zaskakujące, niespodziewane i śmieszne zakończenia. Na ocenę recytacji miały wpływ następujące elementy: artykulacja, wyrazistość wymowy, tempo, intonacja, interpretacja tekstu poetyckiego, znajomość tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Na pochwałę zasługują wszystkie dzieci z uwagi na dobre przygotowanie do występów. Zwycięzcami tego konkursu zostali:

Miejsce I:      Liliana Rakuś, Wiktoria Woźniak, Emilia Medeńska, Damian Bukaczewski

Miejsce II:    Maksymilian Pujdak, Krystian de Ruiter, Weronika Mozolewska

Miejsce III:   Dawid Wdowczyk, Jakub Rutkowski, Laura Kalenik, Amelia Stępień

Serdeczne gratulacje!

Organizator konkursu: Ewa Kalityńska-Rutkowska

Dnia 21.03.2016 dzieci z grup ,,0” wyruszyły do pobliskiej Puszczy Bukowej aby zgodnie z tradycją związaną z powitaniem Wiosny  przy ognisku pożegnać kukłę Marzanny symbolizującą zimę. Podczas marszu do lasu pogoda nas nie rozpieszczała jednak gdy tylko spaliliśmy Marzannę zza chmur wyjrzało słoneczko co pozwoliło dzieciom cieszyć się przyrodą. Następnie udały się na poszukiwanie oznak wiosny, w pobliskich ogrodach odnalazły budzące się do życia rośliny.
Renata Pawłowska

Z roku na rok na naszych ulicach dochodzi do coraz większej liczby wypadków drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów. W związku z tym faktem Wydział Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie rozpoczął program profilaktyczny "Bezpieczny Niechroniony", a jednym z jego założeń jest edukacja najmłodszych użytkowników dróg, wyrobienie w nich prawidłowych postaw. Dlatego naszą szkołę odwiedziły dwie sympatyczne panie policjantki pani Marta i pani Karolina, które poprzez zabawę i wspólne ćwiczenia z wykorzystaniem "autochodzika" i specjalnej maty imitującej drogę, uczyły dzieci z grup 0 bezpiecznego poruszania się po niej oraz rozpoznawania znaków i sygnałów drogowych.

Renata Pawłowska

Bezpieczeństwo naszych dzieci to priorytet w działaniach edukacyjnych, wychowawczych i opiekuńczych. Dlatego w dniu 10.03.2016 r funkcjonariuszka Straży Miejskiej odwiedziła dzieci z grup 0. Omawiana podczas zajęć tematyka dotyczyła"Spotkań z nieznajomym", by wykształcić wśród najmłodszych właściwe reakcje na oferty nieznajomych dorosłych i powiedzieć dzieciom o konieczności zachowania ostrożności przy udzielaniu informacji o charakterze osobistym. Poruszane zagadnienia to 1.Kto jest obcy? 2. Czy można rozmawiać z nieznajomym? 3. Czy można od nieznajomych przyjmować słodycze czy zabawki? Dzieci zapamiętały hasło "O sobie i swym domu nie mówię nikomu".