W dniach od 29 czerwca do 10 lipca 2015r. w Szkole Podstawowej nr 37 organizowane były półkolonie letnie. Z wypoczynku skorzystało 135 dzieci z Gminy Szczecin w wieku od 6 do 13 lat. Zajęcia odbywały się w godzinach od 7.30 do 15.30 pod okiem doświadczonych nauczycieli: p. Jarosława Bojara, p. Katarzyny Karpiny, p. Wioletty Krych, p. Katarzyny Lewandowskiej, p. Renaty Marczewskiej, p. Iwony Rudzkiej, p. Alicji Wójcik, p. Agnieszki Szczybelskiej oraz p. Anny Żelewskiej. Podczas dziesięciodniowego pobytu dzieci korzystały w szkole z dwóch posiłków – śniadania i obiadu. Atrakcyjny program został przygotowany przez kierownika półkolonii – p. Urszulę Dąbrowską.

Czytaj więcej: Relacja z półkolonii letnich  w SP 37

Konkurs plastyczny ,,Cztery pory roku" cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów klas I-III. Przedmiotem konkursu było wykonanie czterech prac plastycznych na dany temat. Na konkurs wpłynęły ogółem 174 prace, z czego 64 uczestników wykonało po cztery prace plastyczne. Różnorodność użytych technik i pomysłowość autorów sprawiła, że  komisja konkursowa miała niełatwe zadanie.

Czytaj więcej: Wyniki cyklicznego konkursu plastycznego dla uczniów klas I-III  ,,Cztery pory roku"

Informujemy, że dotychczasowe warunki bezpłatnego udostępniania uczniom podręczników w ramach Programu Szczecin Przyjazny Rodzinie ulegną zmianie. Wyposażenie dotyczyć będzie tylko podręczników i materiałów ćwiczeniowych do obowiązkowych zajęć edukacyjnych w zakresie kształcenia ogólnego. Podręczniki i materiały ćwiczeniowe dostępne będą dla uczniów klas III, V i VI. Uczniowie pozostałych klas będą wyłączeni z programu ze względu na korzystanie z bezpłatnych podręczników i materiałów ćwiczeniowych (w ramach ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty).

Ponadto pomoc kierowana jest do uczniów uczęszczających do publicznych szkół podstawowych, pochodzących z rodzin posiadających troje lub więcej dzieci, którzy nie korzystają z rządowych programów wyrównywania szans edukacyjnych np. „Wyprawka szkolna”.

Rodzic, który posiada Szczecińską Kartę Rodzinną i chciałby skorzystać z takiej formy wsparcia winien złożyć w szkole poprawnie wypełniony i podpisany „Wniosek o bezpłatne udostępnienie podręczników szkolnych z zasobu bibliotecznego szkoły w ramach Programu Szczecin Przyjazny Rodzinie” (dostępny w gabinecie pedagoga szkolnego lub na stronie internetowej www.przyjaznyrodzinie.szczecin.pl)

Informujemy,  iż podręczniki będą wydawane tylko z zasobów bibliotecznych szkoły.

gr. 01 godz. 9.00 sala nr 8
gr. 02 godz. 10.00 sala nr 8
gr. 03 godz. 9.30 sala nr 7
gr. 04 godz. 10.00 sala nr 10
gr. 05 godz. 9.00 sala nr 10
gr. 06 godz. 8.30 sala nr 7
kl. I godz. 9.30 aula
kl. II-III godz. 10.30 aula
kl. IV-V godz. 11.30 aula
kl. VI godz. 8.00 aula

17 czerwca odbyło się podsumowanie  imprez turystycznych pod nazwą „Leśne soboty”,  których organizatorem jest od ponad 45 lat  Pałac Młodzieży w Szczecinie. Zapraszamy wszystkich miłośników wędrówek na rajdy w nowym roku szkolnym. Życzymy wakacji pełnych wrażeń!

kliknij tutaj żeby zobaczyć zdjęcia

Opiekunowie koła: Ewa Wolanicka, Agnieszka Matusiak, Renata Marczewska