Aktyw biblioteczny, łącznicy z biblioteką - współpracują z biblioteką, polecają książki, informują o stanie  czytelnictwa w klasie, konkursach i wydarzeniach czytelniczych.

Regulamin wypożyczania podręczników dostępny tutaj

Regulamin wypożyczalni:

1. Ze zbiorów biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice.
  2. Jednorazowo można wypożyczyć dwie książki (w tym jedną lekturę) na okres dwóch tygodni.
  3. Jeżeli czytelnik nie przeczytał książki, a wypożyczalnia nie ma na nią zamówień, może przed upływem terminu prosić o jego przedłużenie.
  4. Uczniowie przygotowujący się do konkursów mają prawo do wypożyczenia większej liczby książek.
  5. Na okres przerw świątecznych, ferii zimowych uczeń może wypożyczyć dowolną liczbę książek.
  6. Książki i inne dokumenty należy szanować. Zauważone uszkodzenia zgłasza się bibliotekarzowi.
  7. W przypadku zniszczenia lub zagubienia książki należy ją odkupić bądź zwrócić inną po uzgodnieniu z bibliotekarzem.
  8. Pod koniec roku szkolnego książki powinny być zwrócone w ogłoszonym terminie.

Regulamin czytelni:

1. Ze zbiorów czytelni mogą korzystać uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice.
  2. Do czytelni wchodzi się z czystymi rękoma, bez jedzenia i picia.
  3. Każdy odwiedzający wpisuje się do zeszytu odwiedzin.
  4. W czytelni należy zachować ciszę.
  5. W czytelni można korzystać ze wszystkich zbiorów biblioteki.
  6. Wykorzystane czasopisma odnosi się na ustalone miejsce, książki oddaje się bibliotekarzowi.
  7. Książki, czasopisma i inne dokumenty biblioteczne należy szanować. Zauważone uszkodzenia należy zgłaszać.

Biblioteka czynna jest codziennie (w dniach nauki)

• Czytelnia w godzinach 9:00 -14:00
  • Wypożyczalnia w godzinach 9:00 - 15:00