Kolejny rok szkolny dobiegł końca. W związku z tym 22 czerwca „Biedronki” i 26 czerwca „Motylki” uroczyście zakończyły „rok przedszkolny” i pożegnały dzieci, które opuszczają mury naszego przedszkola, by od września rozpocząć naukę w „zerówce”. Z tej okazji przygotowano programy artystyczne, w czasie których przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności wokalno-recytatorskie. Dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze na temat przedszkolnych zabaw i zbliżających się wakacji. Rodzice z dumą i uśmiechem na twarzy podziwiali swoje pociechy oraz nie szczędzili im braw. Po części artystycznej Pan Dyrektor uroczyście wręczył dzieciom pamiątkowe dyplomy i książeczki, a także podziękowania rodzicom. Na zakończenie wszyscy goście zaproszeni zostali na słodki poczęstunek, w czasie którego wspominano miniony rok w przedszkolu.

W poniedziałek 11 czerwca nasze przedszkolaki już od rana z niecierpliwością czekały na zaplanowany wyjazd. Po zjedzeniu śniadania wyruszyły autokarem do Gospodarstwa Agroturystycznego w Smętowicach. Dzieci mogły zobaczyć tam m.in. strusie, alpaki, krowę zebu, kangury, kozy, kucyka, osła, bażanty, pawie, czarnego łabędzia. Przedszkolaki szalały także na placu zabaw, skakały na trampolinie oraz uczestniczyły w przejażdżce bryczką. Dodatkową atrakcją była olbrzymia dmuchana zjeżdżalnia. W przerwie dzieci zjadły kiełbaskę z grilla na świeżym powietrzu. Zabawa była znakomita i uśmiech nie znikał z rozradowanych buziek przedszkolaków. Dzień ten z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników wycieczki.

W poniedziałek 4 czerwca w grupie „Motylków” i „Biedronek” odbyły się zajęcia twórcze dla dzieci i rodziców pt. „Wiosenne kwiaty”. Celem zajęć było rozwijanie twórczości plastycznej dziecka, jak również możliwość spędzenia wspólnego czasu rodziców z dziećmi. Zajęcia rozpoczęły się od zabawy integracyjnej, po której dzieci i rodzice ochoczo przystąpili do pracy. Uczestnicy spotkania pracowali z wielkim zaangażowaniem, a efektem ich pracy były oryginalne i kolorowe kwiaty, które stały się ozdobą przedszkolnych sal.

Marta Dudek

Z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca panie przygotowały dla przedszkolaków niespodziankę. Tuż po śniadaniu podekscytowane dzieci wyruszyły do sali zabaw. Na miejscu przywitała nas sympatyczna obsługa. Po krótkim przypomnieniu o konieczności przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa, dzieci ruszyły w wir szalonej zabawy. Na specjalnie przygotowanej dwupoziomowej konstrukcji mogły wspinać się, czołgać, pełzać, pokonywać labirynty. Największym zainteresowaniem przedszkolaków cieszyła się kręta zjeżdżalnia prowadząca do basenu z piłkami. Dzieci świetnie bawiły się także pokonując tory przeszkód i skacząc na ogromnych piłkach. Zabawa była znakomita, o czym świadczyły radosne okrzyki dobiegające z każdej strony. Przedszkolaki już marzą o kolejnej wyprawie do tej magicznej krainy zabaw – miejsca niecodziennych wrażeń.

We wtorek 29 maja nasze przedszkole po raz kolejny odwiedziły Panie Monika i Marta ze Straży Miejskiej. W związku ze zbliżającymi się wakacjami strażniczki przeprowadziły zajęcia edukacyjne pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. Spotkanie miało na celu przekazanie dzieciom informacji na temat niebezpieczeństw, które mogą grozić najmłodszym w czasie letniego wypoczynku. Dzieci dowiedziały się jak unikać sytuacji niebezpiecznych i jak postępować, kiedy już się pojawią. Przypomniały sobie także zasady bezpieczeństwa w domu, na podwórku i na jezdni. Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem dzieci, które bardzo chętnie zadawały pytania strażniczkom i dzieliły się swoimi „wakacyjnymi doświadczeniami”.