Dnia 30.05.2018 r., w bibliotece szkolnej odbył się finał ogólnopolskiego Turnieju Matematycznego "Groszek" o tytuł Mistrza Matematyki, do którego, z 16 dzieci z trzech grup przedszkolnych, biorących udział w eliminacjach, zakwalifikował się Cezary Bogacki z grupy przedszkolnej "Stokrotki". Wyniki na szczeblu ogólnopolskim ogłoszone będą przez organizatora turnieju - Centrum Edukacyjno-Wydawnicze "Z-TRENER" z Malborka.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, nie tylko matematycznych.

Przedszkolny Koordynator turnieju

Aleksandra Pudło

24 maja 2018 r z okazji Dnia Mamy i Taty dzieci z grupy Niezapominajek zaprosiły swoich rodziców na przedstawienie pt. " Calineczka" . Baśń przeniosła naszych gości w świat przepełniony pięknymi kolorami, muzyką i śpiewem. Jest to przecież opowieść o malutkiej, uroczej dziewczynce, która wyrosła z zaczarowanego kwiatu. Dziewczynka poznaje na swojej drodze rodzinę Żab, Chrabąszcza, Mysz, Kreta i Jaskółkę, która przenosi ją w zaczarowany świat krainy Elfów. Dzieci ,które wcieliły się w rolę aktorów bardzo przeżywały występ . Zwłaszcza że publiczność była niezwykła byli to ich rodzice. Po przedstawieniu dzieci zaśpiewały piosenki i powiedziały wiersze. Podobno dzieci doprowadzają swoich rodziców do łez , ale tym razem były to łzy wzruszenia. Mówi się, że chłopcy nie płaczą ale nie po usłyszeniu słów tej piosenki, każda mama i tata ocierali ukradkiem łzy.

"Jesteś mamo skarbem mym,
 Kocham Ciebie z całych sił.
 Jesteś wszystkim tym co mam,
 Wszystko Tobie jednej dam."

Dzieci włożyły wiele pracy i serca za co zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na zakończenie wręczyły rodzicom drobne upominki. Serdecznie dziękujemy rodzicom za  przygotowanie strojów dla dzieci.

Magdalena Kopeć
Renata Pawłowska

16 maja 2018 r. odbył się konkurs wiedzy "Omnibus". Udział w konkursie wzięli przedstawiciele z trzech grup "0". Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące zagadnień bezpieczeństwa ruchu drogowego, środowiska przyrodniczo-ekologicznego, oraz umiejętności prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia. Dzieci podkreślały właściwą odpowiedź związaną z wiadomościami dotyczącymi naszego kraju , rozwiązywały zadania oraz działania matematyczne. Poprawne odpowiedzi dzieci świadczyły nie tylko o bardzo dobrym przygotowaniu , dużej wiedzy z każdej dziedziny, ale także o umiejętnościach współpracy pomiędzy dziećmi. O bardzo wysokim poziomie może świadczyć to że organizatorki musiały przeprowadzić dogrywkę, ponieważ dwie grupy uzyskały taką samą ilość punktów.

Renata Pawłowska

15 maja dzieci z grupy przedszkolnej "Pszczółki" po raz pierwszy wybrały się na wycieczkę autokarową do gospodarstwa agroturystycznego w Smętowicach. Już od kilku dni dzieci były bardzo podekscytowane wyjazdem. Podróż autokarem minęła szybko i bardzo spokojnie. Na miejscu powitała nas właścicielka gospodarstwa i zaprowadziła na miejsce, w którym mogliśmy położyć nasze rzeczy. Po kilku chwilach wyjaśnień, co i w jaki sposób będziemy oglądać udaliśmy się całą naszą grupą na zwiedzanie gospodarstwa. Dzieci oglądały pawie, kozy, lamy i wiele innych ciekawych zwierząt, których na codzień nie mają możliwości oglądać. Duże wrażenie i wiele radości sprawiło im oglądanie małpek, które skakały. Po zwiedzaniu dzieci udały się na ogromny plac zabaw. W tym czasie panie z gospodarstwa piekły dla nich kiełbaski na grilu. Plac zabaw wyposażony był w wiele atrakcji: zjeżdzalnię, wspinaczki, statek piracki, gumowe trampoliny, domki, piaskownicę, huśtawki. Zabawa była przednia a dzieci radosne. Po zabawie udaliśmy się na poczęstunek, po którym po raz kolejny poszliśmy się bawić. Dzieci wracały do przedszkola bardzo zmęczone, śpiące ale szczęśliwe. Pogoda również dopisała - była wręcz idealne na dziecięce figle. Z pewnością jeszcze nie raz nasze Pszczółki będą działy pojechać na kolejną wycieczkę.

Katarzyna Czapiewska
Alicja Wójcik

Dnia 14.05.2018 r. w godz. 9.40-10.35, w czytelni naszej szkoły odbył się Ogólnopolski Mini Turniej Matematyczny "GROSZEK", którego organizatorem jest Centrum Edukacyjno - Wydawnicze "Z-TRENER" z Malborka. W konkursie wzięło udział 16 dzieci 6 i 7-letnich z trzech grup przedszkolnych: "Niezapominajki": Maciej Cuper, Wojciech Delor, Tomasz Godlewski, Anna Mieczkowska, Wiktor Szymański; "Biedronki": Marcel Chudzianek-Białkowski, Hubert Koćmit, Wiktor Kula, Gabriela Szmyt, Hanna Trocka; "Stokrotki": Kornel Baran, Cezary Bogacki, Milena Gardzińska, Zofia Podolska, Piotr Stefańczyk, Julia Wąsowska.
Dzieci były bardzo przejęte pierwszym tak ważnym konkursem w ich życiu, pracowały w ciszy i skupieniu. Wszyscy są zwycięzcami, choć wyników jeszcze nie znamy. Życzymy wielu dalszych wyzwań i sukcesów w edukacji szkolnej.

Koordynator przedszkolny: Aleksandra Pudło