Dnia 1 kwietnia 2014 r. w SP nr 37 do sprawdzianu przystąpiło 138 szóstoklasistów. Średnia uzyskana przez naszych uczniów to: 30,38 pkt. na 40 możliwych, co stanowi 76%. Jest to najwyższy od 2005 r. wynik, jaki uzyskali nasi absolwenci. Cieszy tym bardziej, że przewyższa wynik kraju - 25,8, okręgu - 25,2, województwa - 24,9 i gminy Szczecin - 27,4. W 2014 r. znaleźliśmy się w gronie 11 % najlepszych szkół w Polsce i uplasowaliśmy się na 2. miejscu (wśród szkół publicznych) w Szczecinie.

Jest to wspólny sukces uczniów i uczących ich nauczycieli. Gratulujemy!

Czytaj więcej: SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY 2014

25 czerwca 2014 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie miała miejsce ważna uroczystość. Nagrody i gratulacje z rąk Prezydenta Miasta Szczecin – Pana Piotra Krzystka odebrało 446 prymusów z podstawówek. Wśród wyróżnionych znaleźli się też uczniowie naszej szkoły. Nagrodę Prezydenta Miasta Szczecin 2014 otrzymali: Patrick Brasławski kl. 6b, Agata Chojnacka kl. 6c, Oliwier Czyżewski kl. 6b, Magdalena Krzywicka kl. 3a, Wiktoria Marczak kl. 6a, Błażej Orzechowski kl. 6f, Klara Skrzypczak kl. 6b, Julia Szynkiewicz kl. 6a i Kamila Wirtel kl. 6a.

Serdecznie gratulujemy!!!

Zapraszamy do odwiedzenia szkolnej galerii...

24 czerwca uczniowie klasy 1A zaprosili rodziców na występy z okazji Dnia Rodzica. Dzieci wraz z wychowawczynią p. Ewą Wolanicką przygotowały przedstawienie pt. „Wizyta Krasnoludków”. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły. Na koniec wręczyły rodzicom kwiaty, aby podziękować im za trud w ich wychowaniu i ciężką pracę. Uroczystość dostarczyła wszystkim przybyłym licznych uśmiechów i wzruszeń.

Ewa Wolanicka

Czytaj więcej: Dzień Rodzica w klasie 1A

18.06.2014 na boisku Pogoni Szczecin spotkały się trzy najlepsze szkoły biorące udział w rozgrywkach piłki nożnej klas IV, pod nazwą Mini Mistrzostwa Świata, gdzie rozegrane zostały mecze półfinałowe, oraz o miejsca pierwsze i trzecie. Do rozgrywek zgłoszonych zostało 48 szkół ze Szczecina, które po podzieleniu na grupy i przydzieleniu każdej ze szkół odpowiednika państwa biorącego udział w rozgrywanych Mistrzostwach Świata w Brazylii, rozpoczęły rywalizację.

Czytaj więcej: Mini Mistrzostwa Świata

Dnia 17 czerwca 2014 roku, na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Litewskiej w Szczecinie, odbyły się Mistrzostwa Szczecina w Drużynowym Trójboju Lekkoatletycznym Klas Czwartych. Bardzo dobrze spisali się w nim uczniowie naszej szkoły, zajmując II miejsce w kategorii dziewcząt i II miejsce w kategorii chłopców. Każda drużyna liczyła sześciu zawodników i każdy z nich startował w 3 konkurencjach: biegu na 60 m, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. Suma punktów uzyskanych przez poszczególnych uczniów dała wynik końcowy zespołu.

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Julita Hanc, Oliwia Łokietek, Tkaczyk Wanessa, Kowalik Zuzanna, Sendel Julia i Wielgus Wiktoria (rezerwowa – Nikola Kwiatkowska). Opiekun: p. Wioleta Bergiel

W kategorii chłopców naszą szkołę reprezentowali:  Jakub Bujnowski, Aleksander Baran, Igor Krzemianowski, Krzysztof Szymczak, Marcel Lachowicz, Miłosz Magdziak (rezerwowi- Paweł Rozpara i Adrian Piłat). Opiekun: p. Robert Wojtkowski.