W dniu 14.06.2017 r Dzieci z grupy 0 1 dzięki uprzejmości pana dyrektora Janusza Cymermana i pani dyrektor Iwony Rybeńskiej miały okazję spotkać z Panią dr Iwoną Korpaczewską-Piskorz , która pokazała nam w jaki sposób możemy rozpoznać i wyrażać swoje emocje. Okazuje się że dzieci nie mają z tym problemów. Jednak najtrudniejsze zadanie dla dzieci było wyjaśnić co to są "uczucia". Później pokazywały  za pomocą gestów, głosu czy ruchu różnego rodzaju emocje. Każde dziecko próbowała swoje emocje przenieść na papier za pomocą koloru. Okazuje się że każde dziecko emocje kojarzyło z innym kolorem.

Czytaj więcej: "Wyrażamy emocje", grupa 04

Miłą niespodziankę dla swoich dzieci z okazji Dnia Dziecka przygotowali rodzice z grup 0 1 i 0 4. W dniu 08.06.2017 r. zaproszono dzieci na spektakl teatralny prezentując sztukę „Brzydkie Kaczątko”. Jednym z gości była także pani wicedyrektor Iwona Rybeńska. W rolę aktorów tym razem wcielili się rodzice dzieci, którzy od marca uczestniczyli w próbach do przedstawienia.

Wszystko odbywało się w tajemnicy przed dziećmi. Autorami pomysłu byli rodzice a reżyserami były nauczycielki  Magdalena Kopeć i Renata Pawłowska.

Czytaj więcej: Dzień Dziecka, grupy 01 i 04

Dzień Mamy i Taty to najpiękniejsze dni w roku. 6 czerwca dzieciaki z grupy 02 przygotowały dla swoich Rodziców niespodziankę - "Dzień Mamy i Taty na sportowo". Głównym celem spotkania było połączenie uroczystości z promowaniem zdrowego stylu życia poprzez wspólne spędzenie czasu na zabawach i rozgrywkach sportowych, a także integracji dzieci, rodziców. Na początku spotkania dzieci zaprezentowały krótką część artystyczną, po której nadszedł czas na potyczki sportowe. Oj, co tu się działo! Na szkolnym boisku panowały gwar, śmiech i radość. Wszyscy doskonale się bawili pokonując trudy różnych konkurencjach m.in.: sztafecie, rzutach do celu, biegu ze związanymi nogami, toczeniu piłki czy slalomie. Po "zaciętej" rywalizacji nadszedł czas na wręczenie medali ,,Super Mamy i Super Taty”. Wspaniała rodzinna atmosfera sportowych rywalizacji uwieńczona została słodką nagrodą. Ale to nie był koniec niespodzianek. Dzieciaki wręczyły także rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Bardzo dziękujemy Rodzicom za aktywny udział w spotkaniu. Dzieciaki wraz z wychowawcą.

Agnieszka Pacholczyk

5 czerwca na terenie stadniny koni pod puszczą Bukową odbył się rodzinny piknik. Dzieci przygotowały dla swoich rodziców niespodziankę. Z okazji minionego Dnia Mamy oraz nadchodzącego Dnia Taty zaprezentowały skromny program artystyczny i obdarowały kochanych rodziców wykonanymi przez siebie upominkami. Był też czas na pieczenie kiełbasek w ognisku, grę w piłkę, badmintona, zabawę w berka, czy w chowanego. Niewątpliwie największą atrakcją były same konie i jazda konna w  siodle. Dzieci byłe zachwycone! I to do tego stopnia, że niektóre z nich ze łzami w oczach opuszczały  stadninę. Chętnie powtórzymy to za rok!

Marta Bas, Nicola Kaczemba

2 czerwca   zawitał do naszej grupy niezwykły gość.  Nieduży, grubiutki….. pluszowy miś…. A właściwie misia. Margaret, bo tak nazywa się misia,  jest   jednym z wielu pluszowych bohaterów ogólnopolskiego projektu   o nazwie  „Mały miś w świecie wielkiej literatury” autorstwa Anety Konefał. Misiaczek –nasz gość  wyruszył w niezwykłą podróż literacką po  przedszkolach z PP nr 29 w Szczecinie. Był w wielu miastach Polski. Trafił i do nas.  Pluszak, który u nas zagościł  bawił się wraz z naszymi przedszkolakami,  zwiedził przedszkole oraz najbliższą okolicę, ale przede wszystkim słuchał  bajek, czytanych przez nauczycieli. Miś wyposażony był w dzienniczek w którym dzieci (z  pomocą Pani) wpisały tytuł czytanej misiowi bajki, wkleiły zdjęcie swojej grupy oraz  wykonały książeczkę- dedykację na pamiątkę. Tydzień później to nasz przedszkolny miś Igor odwiedził dzieci z grupy Motylki z PP nr 29 w Szczecinie. Czujemy, że to nie koniec jego czytelniczej przygody.

Marta Bas, Nicola Kaczemba