24 maja 2018 r z okazji Dnia Mamy i Taty dzieci z grupy Niezapominajek zaprosiły swoich rodziców na przedstawienie pt. " Calineczka" . Baśń przeniosła naszych gości w świat przepełniony pięknymi kolorami, muzyką i śpiewem. Jest to przecież opowieść o malutkiej, uroczej dziewczynce, która wyrosła z zaczarowanego kwiatu. Dziewczynka poznaje na swojej drodze rodzinę Żab, Chrabąszcza, Mysz, Kreta i Jaskółkę, która przenosi ją w zaczarowany świat krainy Elfów. Dzieci ,które wcieliły się w rolę aktorów bardzo przeżywały występ . Zwłaszcza że publiczność była niezwykła byli to ich rodzice. Po przedstawieniu dzieci zaśpiewały piosenki i powiedziały wiersze. Podobno dzieci doprowadzają swoich rodziców do łez , ale tym razem były to łzy wzruszenia. Mówi się, że chłopcy nie płaczą ale nie po usłyszeniu słów tej piosenki, każda mama i tata ocierali ukradkiem łzy.

"Jesteś mamo skarbem mym,
 Kocham Ciebie z całych sił.
 Jesteś wszystkim tym co mam,
 Wszystko Tobie jednej dam."

Dzieci włożyły wiele pracy i serca za co zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na zakończenie wręczyły rodzicom drobne upominki. Serdecznie dziękujemy rodzicom za  przygotowanie strojów dla dzieci.

Magdalena Kopeć
Renata Pawłowska