Dnia 23 stycznia w grupie przedszkolnej Motylki odbył się pierwszy bal karnawałowy.  Tego dnia już od rana wszystkie przedszkolaki podekscytowane były czekającą na nie zabawą. Tuż po śniadaniu dzieci założyły swoje balowe stroje i zamieniły się w kolorowe motyle, królewny, wróżki, piratów, kowboi...i wiele innych postaci. Nie sposób było rozpoznać, kto kryje się za przebraniem. Wielką niespodzianką  była wizyta  przeuroczego i sympatycznego  klauna Czarusia oraz jego przyjaciółki Kropki, którzy akurat tego dnia przybyli by wspólnie z nami świętować 4 urodziny Oskarka. Dzieci z ogromną radością oglądały występy i popisy niesamowitych gości. Chętnie podejmowały magiczne wyzwania. Dzielnie asystując Czarusiowi, szeroko otwierały oczy ze zdumienia gdy nagle piłeczki mnożyły im się w dłoni a chusteczka znikała, by za chwilę zmienić właściciela...Zresztą nie tylko dzieci były zaskoczone...:) Były także wariacje na dmuchańcu, czarowanie z balonów, malowanie buziek i rączek na życzenie dzieci.

Pomimo dwugodzinnej, intensywnej zabawy z klaunem Czarusiem i Kropką dzieci miały jeszcze w sobie wiele energii i entuzjazmu, które wykorzystaliśmy na pląsy i zabawy przy muzyce.  Wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy. Z niecierpliwością będziemy oczekiwać naszego kolejnego balu, który już za rok!

Marta Bas, Nicola Kaczemba