21 września 2016 r. grupy 04i 01pojechały na Komendę Powiatową Policji w Stargardzie. Naszym głównym celem było bliższe zapoznanie się z trudną pracą policjanta. Po Komendzie oprowadzała nas Pani st. insp. Alma Selwesiuk. Opowiadała o zadaniach, jakie na co dzień wykonują policjanci, o tym, co należy do ich obowiązków.

Dowiedzieliśmy się, że w służbie policji w Stargardzie  pracują również psy. Jednego z nich widzieliśmy. Wabi się Kiler. Patrzył na swojego pana mądrym wzrokiem i posłusznie wykonywał wszystkie jego komendy. Przypomnieliśmy sobie przy okazji zasady zachowania się w kontakcie z obcym psem – nie wolno drażnić psa, uciekać, gdy nas goni, ale przyjąć postawę „żółwia” i spokojnie czekać. Później oglądaliśmy radiowóz. Każde dziecko miało okazję wsiąść do wozu policyjnego i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Wszystkie dzieci otrzymały również certyfikat, na którym pozostawiły odciski swoich palców. Widzieliśmy pomieszczenie, w którym policjanci rozładowują swoją broń oraz miejsce za kratami, gdzie zatrzymywane są osoby podejrzane o różne przestępstwa. Dużym zainteresowaniem cieszyła się policyjna siłownia. Każde dziecko mogło skorzystać ze znajdujących się tam sprzętów m.in. z bieżni czy orbitreka. Wizytę na Komendzie zakończyliśmy grupowymi fotografiami. Do szkoły wróciliśmy pełni wrażeń i z przekonaniem, że kilkoro spośród nas na pewno zostanie policjantami.

Magdalena Kopeć