W poniedziałek 16.11.2015 r. grupa 02 i 04 pojechały do kina Galaxy na przedstawienie " Najsilniejszy motyl i magiczne drzewo". „Najsilniejszy motyl i magiczne drzewo” nie tylko bawił, ale i uczył podstawowych zasad savior vivre’u , dbania o higienę,  promował również wartości ogólnoludzkie, takie jak miłość, przyjaźń, poświęcenie dla innych. Dzięki temu, że spektakl miał charakter interaktywny, dzieci miały wiele okazji, by pomóc głównemu bohaterowi odnaleźć magiczne drzewo: czarowały, wystukiwały rytm, zamieniały się w samochodziki oraz gilgotały się nawzajem, by śmiechem otworzyć tajemniczą księgę. Motyl, który uważa, że jest zbyt słaby by zaprzyjaźnić  się z Calineczką, postanawia wyruszyć w poszukiwaniu Magicznego Drzewa, aby spełniło jego życzenie. Niestety razem z Motylem w podróż wybiera się niesforny i niesympatyczny, ale za to z ogromną silą Żuk. Podczas ich podróży poznaliśmy wiewiórkę Sprężynkę, Trola, Wiedźmę i Wilka wegetarianina. Gdy w końcu Magiczne Drzewo zostało odnalezione, Motyl musi podjąć bardzo trudną decyzję. Musi zdecydować co jest ważniejsze, spełnienie własnych marzeń czy życie przyjaciela. Oczywiście dzięki pomocy dzieci Motyl uratował życie Żuka , zaprzyjaźnił się z Calineczką i wszystko skończyło się jak w prawdziwej bajce. Przygody Motylka nauczyły nas, że nie liczy się siła mięśni, tylko siła serca.
Magdalena Kopeć
Renata Pawłowska