W dniu 11.06.2015 grupa 04 i 05 pojechały na wycieczkę do ZOO w Ueckermunde . Plecaki wypełnione jedzeniem i napojami. Tak przygotowani wyruszyliśmy autokarami na spotkanie z ze zwierzętami. Tym razem pogoda i humory nam dopisywały. Nawet podróż nam zbytnio się nie dłużyła. Po dotarciu do celu pan Robert nasz przewodnik poprowadził nas najciekawszymi ścieżkami wokół , których znajdowały się zagrody różnych zwierząt. Dzieci nie wiedziały gdzie mają patrzeć. Aparaty ruszyły w ruch i uwieczniały najciekawsze zachowania zwierząt. Ale najprzyjemniejszym momentem było wejście do zagrody w której można było samemu nakarmić zwierzęta specjalną karmą. Każde zwierzę zjadało dzieciom z ręki karmę a w zamian nawet dało się pogłaskać. Wejście do małpiego gaju było też wielkim przeżyciem. Każdy z nas obserwował jak małpy zwinnie poruszają się wśród gałęzi zjadając co niektórym jedzenie. Miałam wrażenie że to małpy nas obserwowały a nie my je. Po tak wyczerpującej wędrówce udaliśmy się na przerwę w czasie której, mam dokarmiały swoje pociechy a następnie dzieci skorzystały z placu zabaw. Na koniec zwiedzania przewodnik zorganizował konkurs polegający na odgadywaniu pokazywanych przez wybrane dziecko zwierzęcia. Cała grupa została uwieczniona na wspólnym zdjęciu. Po tak wyczerpującym dniu udaliśmy się do autokarów. W drodze powrotnej niektórzy zrobili sobie leżakowanie i bardzo się zdziwili kiedy autokar podjechał pod Szkołę.
Renata Pawłowska
Magdalena Kopeć