W dniu 27.04.2015 dzieci z grup 0 4, 05 pojechały zwiedzać lotnisko w Goleniowie. Wszystko przygotowane autokar podstawiony w plecakach śniadanie tylko pogoda nam nie dopisała. Jechaliśmy w strugach deszczu z nadzieję że w Goleniowie nie będzie padało. Niestety nic z tego . Przed lotniskiem czekała na nas pani Agata , która pracuje w straży granicznej na lotnisku. To nic, że wszystkie samoloty zostały przekierowane na lotnisko w Berlinie i nie mogliśmy obejrzeć ani odlotu ani lądowania samolotu. Pani Agata z uśmiechem na ustach starała się nam  wynagrodzić oprowadzając nas po całym lotnisku. Wyjaśniała nam zasady odprawy pasażerów. Dzieci miały okazję obejrzenia straży pożarnej oraz robota .Robot pozwala bezpiecznie  ocenić zawartość podejrzanych pakunków czy pozostawionych toreb. Pani Renata mogła przymierzyć kombinezon w którym pracuje straż graniczna w czasie akcji. Kombinezon okazał się bardzo ciężki (waga około 80 kg) oczywiście kombinezon a nie pani Renata. Na koniec dzieci mogły przejść przez bramkę magnetyczną do wykrywania metali oraz kontroli manualnej (ręcznej), która umożliwia wykrycie przedmiotów  niemetalowych. Okazało się że przejście pani Magda włączyło sygnał w bramce. Zapomniała wyjąć pieniądze z kieszeni. No cóż każdemu się zdarza. To był dzień pełen wrażeń i nawet deszczowa pogoda nie była w stanie popsuć nam wycieczki.
Renata Pawłowska
Magdalena Kopeć