30 maja, w środę odbyła się druga edycja Szczecińskiego Turnieju Rowerowego dla klas czwartych szkół podstawowych. Pomysłodawcą i organizatorem turnieju jest Szkoła Podstawowa nr 37 im. kpt. żw. Antoniego Ledóchowskiego w Szczecinie.  W tegorocznych zmaganiach turniejowych wzięło udział osiem trzyosobowych drużyn. Turniej składał się z czterech konkurencji obowiązkowych w których uczniowie musieli wykazać się wiedzą i znajomością zagadnień związanych z: pierwszą pomocą, przepisami ruchu drogowego, obsługą techniczną roweru, jazdą praktyczną na miasteczku ruchu drogowego. Dodatkową konkurencją punktowaną oddzielnie dla uczniów chętnych był przejazd po torze „przeszkód” przygotowanym przez Polski Związek Motorowy – Zarząd okręgowy w Szczecinie. Każda z konkurencji była punktowana osobno przez zaproszonych gości: funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskiej, Ratownictwa Medycznego, oraz przedstawicieli PZMot.

Dodatkową atrakcją był pokaz umiejętności jazdy na rowerze w wykonaniu uczniów -  Finalistów Centralnego XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jesionowie im. Kornela Makuszyńskiego oraz Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w Przelewicach.

Finalnie w II Szczecińskim Turnieju Rowerowym I Miejsce zajęła drużyna ze szkoły nr 59, II miejsce drużyna ze szkoły nr 65, III miejsce drużyna z SP-74. Dla trzech pierwszych drużyn były puchary oraz nagrody rzeczowe, dla wszystkich drużyn dyplomy i pamiątkowe medale turniejowe.

W konkurencji dodatkowej „Tor – PZMot.” Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie  z SP-37 zajmując I,II,III miejsce.

Serdecznie dziękujemy za udział w tegorocznym turnieju i Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach. Jednocześnie Serdeczne Podziękowania składamy Panu Prezesowi PZMot. – Szczecin Panu Józefowi Liszczakowi za wsparcie pomoc i zaangażowanie w organizacji turnieju oraz Panu Bogdanowi Maslańcowi, Funkcjonariuszom Policji, Straży Miejskiej  w Szczecinie.

Po wspomnień czar, zapraszamy do galerii zdjęć.

Jarosław Bojar

Marcin Giedziun