Konkurs „Nieletni Paragraf” jest to ciekawe przedsięwzięcie prewencyjne zorganizowane, już po raz dwunasty przez Komendę Miejską Policji w Szczecinie, którego celem jest uczenie młodych ludzi zachowań zgodnych z prawem.

W finale konkursu trzyosobowe drużyny uczniów szczecińskich szkół walczyły o pierwsze miejsce na podium i tytuł „Odpowiedzialna Szkoła” dla swojej placówki. Zostały one wybrane podczas wcześniejszych etapów. Finaliści osiągnęli najlepsze wyniki w teście wiedzy o uzależnieniach, agresji, przemocy i przestępczości nieletnich. Podczas finału uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu odpowiedzialności prawnej nieletnich. Byli świetnie przygotowani przez pedagogów szkolnych. W zdobywaniu wiedzy pomagali także policjanci zajmujący się prewencją kryminalną. Wszyscy z zaangażowaniem walczyli o zwycięstwo.

Uczniowie oceniani byli przez jury, w którym zasiadał kurator sądowy ds. rodzinnych, pracownik Wydziału Oświaty i przedstawiciel Wydział Zarządzania Kryzysowego I Ochrony Ludności Urzędu Miejskiego w Szczecinie oraz policjant.

Po ostrej rywalizacji zwyciężyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 37 mieszczącej się przy ul. Z. Nałkowskiej, którzy wywalczyli dla swojej szkoły tytuł „Odpowiedzialna szkoła".

Do zwycięzców należą:

Patryk Rój z kl. 7A