W dniach 16- 17 maja w SP 37 odbyły się uroczystości związane z obchodami Dni Patrona - kpt. ż. w. Antoniego Ledóchowskiego. Z tej okazji pierwszaki miały chrzest morski. W uroczystej akademii wzięli udział uczniowie klas młodszych oraz zaproszeni goście: Wincenty Ledóchowski - syn patrona, wraz z małżonką Anną Ledóchowską, kpt. ż.w. Wiktor Czapp, kpt. ż.w. Włodzimierz Grycner, dyrektor Przedszkola nr 9 Agnieszka Brzostowska, wicedyrektor SP 37 Iwona Rybeńska, wicedyrektor Ewa Zagubień, ksiądz proboszcz Henryk Silko.

W tym roku szkolną akademię otworzyła grupa taneczna "Rytmix" prowadzona przez p. Dorotę Żelechowską oraz grupa przedszkolna "Plastusie" ze Słonecznej Dziewiątki z przepięknymi tańcami związanymi z tematyką morską.

W trakcie uroczystości uczniowie klasy III a przypomnieli sylwetkę patrona szkoły - Antoniego Ledóchowskiego, wręczono nagrodę "Złotej Rybki" najmilszemu pracownikowi szkoły (laureatem został p. Mariusz Grzywnowicz - szkolny konserwator), a także nagrody za konkursy plastyczne i literackie związane z patronem szkoły. Ostatnim etapem uroczystości było przeprowadzenie Szkolnego Turnieju Wiedzy "Omnibus". Podczas turnieju klasowi Omnibusi z klas II i III walczyli o tytuł "Omnibusa 2018" odpowiadając na pytania z różnych dziedzin - wiedzy o patronie, rocznicy odzyskania niepodległości, matematyki, sportu, muzyki. Publiczność natomiast mogła obejrzeć występy taneczne, recytatorskie, wokalne i popisy gry na gitarze, pianinie i skrzypcach w wykonaniu uzdolnionych uczniów klas I- III. Omnibusem klas drugich został Maciej Igła z klasy 2c, a Omnibusem klas trzecich Patryk Chmura z klasy 3a.

Uroczystość i turniej przygotowały i przeprowadziły panie Małgorzata Antczak, Agnieszka Pacholczyk, Beata Nowacka i Magdalena Włodarz.

Chrzest morski przygotowały- wychowawczynie klas I i SU

Niespodzianki dla przedszkolaków przygotowały- panie Agnieszka Bobkowicz, Katarzyna Seta, Ewa Kalityńska Rutkowska.