W piątek, 22 kwietnia, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ważnym wydarzeniu kulturalnym miasta Szczecina, jakim są Dni Skandynawskie. To już trzecie takie spotkanie. W tym roku, dzieci i młodzież uczącą się, gościła Szkoła Podstawowa nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego przy ul. Benesza w Szczecinie. Pokazy taneczne, wokalne, teatralne i przede wszystkim plastyczne, a nawet kulinarne przedstawicieli ponad 30 szkół i placówek kulturalnych, podziwiali uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i oczywiście zaproszeni goście w osobie ambasadorów Norwegii, Szwecji, Danii i Finlandii, pan prezydent Piotr Krzystek i przedstawiciele Urzędu Miasta.

Tegorocznym tematem prezentacji prac plastycznych naszych uczniów była kraina norweskich reniferów. Realizacja przedsięwzięcia przypadła w udziale klasom plastycznym 1D, 2D, 3D oraz 6D, które przygotowały z tej okazji komiks o przygodach Renifera Słoneczko, rzeźby z masy papierowej i materiałów z recyklingu, ozdobne girlandy z tektury, bibuły i korali drewnianych umieszczone na tle malowanej zorzy polarnej. Atrakcją okazała się tekturowa sylwetka renifera z otworem na głowę, przy której dzieci chętnie pozowały do zdjęcia. Pokaz taneczny, natomiast, przygotowany został przez uczniów klas najmłodszych, uczęszczających na zajęcia szkoły tańca Rytmix, działający przy naszej szkole. Prezentacja cieszyła się ogromnym powodzeniem. Gratuluję wszystkim, którzy ciężko na ten sukces zapracowali.

Jowita Fiedorowicz