Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. To święto sprawia, że w zabieganym, codziennym życiu zatrzymujemy się na chwilę i wspominamy walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili życie dla ojczyzny. W naszej szkole cały tydzień podziwialiśmy biało- czerwone korytarze udekorowane kotylionami, flagami, prezentacjami o wolności.. Chcemy, by nasi uczniowie cieszyli się, że żyją i uczą się w wolnej Polsce. Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować. 10 i 14 listopada 2022 r. w naszej szkole odbyły się akademie dla poszczególnych grup wiekowych. Uroczystości miały wyjątkową oprawę i w sposób wyjątkowy wybrzmiały piękne słowa miłości do Ojczyzny, wiary w wolność i szacunek do Polski.

Podczas tych uroczystości przypomniana została historia niewoli naszej ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami, recytacjami wierszy oraz tańcem, co pozwoliło uczniom głębiej przeżyć tamte chwile.     Galeria zdjęć