Na przełomie maja i czerwca 2019 roku dziewczęta klasy IV e wzięły udział w cyklu rozgrywek pod nazwą „Ręczna na Orliku”.
Do akcji w całej Polsce przystąpiło prawie osiem tysięcy dzieci z klas III i IV szkół podstawowych. W pierwszym etapie animatorzy pracujący na orlikach w cyklu turniejów wyłaniali najlepsze zespoły na swoich obiektach. Do drugiego etapu, który zakończył się 4 czerwca i miał na celu wyłonienie mistrzów wojewódzkich, przystąpiło 2560 dzieciaków. Bez względu na wynik sportowy, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, a trzy najlepsze zespoły nagrodzone zostały pucharami.
Uczennice naszej szkoły przebrnęły pomyślnie przez etap eliminacyjny w Szczecinie, wygrały etap wojewódzki w Barlinku i uzyskały awans do finału ogólnopolskiego.

Spośród 8000 dzieci, które brały udział w eliminacjach; w wielkim finale w Kaliszu, pojawiło się blisko 300 najlepszych zawodników w piłce ręcznej klas 3 i 4 szkoły podstawowej. Ostatecznie nasza reprezentacja uplasowała się na X miejscu, I miejsce zajęła drużyna z województwa wielkopolskiego, na drugim stopniu podium stanęła ekipa z województwa śląskiego, a III miejsce zajęła reprezentacja województwa kujawsko- pomorskiego. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali stroje sportowe i pamiątkowe medale, a cztery najlepsze zespoły puchary i vouchery na tygodniowy obóz sportowy w Radziejowie.

Naszą szkołę i województwo zachodniopomorskie reprezentowały: Karolina Ciereszko, Kamila Gawrysiak, Vanessa Krajewska, Agata Przybysz, Maja Szukała, Oliwia Kozieł, Magdalena Lipińska, Zuzanna Żyłka i Daria Dudzik. Opiekunem zespołu jest p. Wioleta Bergiel